2 renk boya ile bir odanın havası nasıl değişir?

2 renk boya ile bir odanın havası nasıl değişir?

2 renk boya ile bir odanın havası nasıl değişir? başlıklı yazımızda duvar boyasında tercih edilen renklerin ne kadar çok şey değiştirebileceğini göreceksiniz.

Odanızı boyamaya kadar verdiniz ve iki farklı renk belirlediniz. Peki bu iki renk boya ile odanın havasını dört farklı şekilde değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça basit olan bu uygulamalar ile odanız baştan aşağı değişikliğe uğrayacaktır. İsterseniz bu renk oyunlarının nasıl uygulanacağını görelim.

Seçtiğiniz renklerle daha geniş bir oda etkisi yaratabilirsiniz.

Seçtiğiniz renkler ile odanızın daha geniş görünmesini istiyorsanız 3 duvar kanadından birini koyu renkle boyayabilirsiniz. Özellikle de küçük alana sahip odalarda ferah bir görünüm elde etmek için bu şekilde yapılabilir.

Açık renkler ile daha uzun bir oda etkisi yaratabilirsiniz.

Odanız dar ise, derinlik kazandırmak için açık renk boya tercih etmeniz ve tavandan duvarlara doğru boyanın yoğunluğunu ton geçişi sağlayarak derinlik kazandırabilirsiniz. Örneğin; beyazdan açık griye geçiş gibi… Özellikle de tavanı alçak olan bir oda da bu uygulama işe yarayacaktır.

Dar bir odayı geniş göstermek için

Dar bir odanızı geniş göstermek için, seçtiğiniz renklerden koyu olanını tavana uygulamanız mümkün. Özellikle de yüksek bir tavana sahipseniz bu uygulama sayesinde ortam daha sıcak görünecektir.

Odanızı daha havadar göstermek için

Odanızı daha havadar göstermek için, seçtiğiniz renklerden açık olanını tavanda, koyu renk olanını da duvarlarda kullanarak ortamın daha havadar görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi seçtiğiniz iki renk boya ile 4 farklı ortam sağlayabilirsiniz. Bu basit uygulamayı evlerinize uygulayın ve farkı sizlerde gözlerinizle görün.

2 renk boya ile bir odanın havası nasıl değişir?
3.6 (72%) 10 votes

Bir cevap yazın