Ahşap yüzeyleri nasıl temizlemeliyiz?

Ahşap eşya temizliği nasıl yapılır?

Mutfak ve banyo gibi su ile temasın söz konusu olduğu alanlarda daha da dikkatli ve titiz olmak gerekiyor.

Ahşap yüzeyleri temizlemek için kesinlikle ıslak bez kullanılmamalıdır. Mümkün olduğunca kuru bez ile zemin temizlenmeli ve sonrasında da ahşap yüzey temizleyici bir ürün ile zemin koruma altına alınmalıdır.

Mutfaktaki ahşap tezgahlar nasıl temizlenmelidir?

  • Varsa şarjlı el süpürgesiyle, yoksa mutfak bezi yardımıyla ahşap tezgahınızı yemek artıklarından ve tozdan arındırın. Daha sora ahşap temizleyiciyi, üzerindeki kullanmak talimatına uygun miktarda dökün.
  • Ahşapta leke olmaması için uzun süre beklemeden kuru bez ile yuvarlak hareketlerle tezgahınızı silin. Eğer tezgahın halen nemli olduğunu düşünüyorsanız bezi değiştirin veya kağıt havlu ile ikinci kez silin.

Ahşap mutfak tezgahlarının temizliği kadar bakımına da özen göstermelisiniz. Su izlerine ve yemek lekelerine karşı tencere altlığı kullanmalı, sürekli temiz tutmalı ve düzenli olarak silmelisiniz.

Eğer ahşap tezgahınızda leke oluştuysa ince bir zımpara yapmanız gerekebilir. Bu zımparadan sonra yapı marketlerde bulabileceğiniz ve kendiniz uygulayabileceğiniz ahşap cilalar veya vernikler işinizi görecektir.

Kaynak: Uzman TV

Ahşap yüzeyleri nasıl temizlemeliyiz?
3.5 (70%) 2 votes

Bir cevap yazın