Dondurma çubuklarından dekoratif ev yapımı

Dondurma çubuklarından dekoratif ev yapımı

Yaz aylarında çocuklarımıza aldığımız dondurmaların hesabınız bilemeyiz. Bedava çıkacak da bir tane yiyeceğiz diye onlar da itiraz etmezler zaten. Eğer bu çubukları atıyorsanız çok yazık ediyorsunuz demektir. Aslında dondurma çubuklarından çok güzel dekoratif evler yapabilir ve evinizin bir köşesini bu dekoratif ürünlerle süsleyebilirsiniz.

 

Bitirdiğini zaman aynı yukarıdaki resimde olduğu gibi farklı aksesuarlarla da süsleyebilirsiniz. İsterseniz dondurma çubuklarından dekoratif ev yapımına hemen başlayalım.

İlk önce evin gövdesinden başlayalım. 6 tane dondurma çubuğunu yan yana koyup yapıştırın. Daha sonra çatısını oluşturmak için yukarıdaki resimdeki gibi iki çubuğu koyup, çatının sınırlarını kurşun kalemle belirleyelim

Daha sonra işaretlediğimiz yerlerden resimde görüldüğü gibi falçata yardımıyla dondurma çubuklarını keselim. 
Evi süslemek için daha küçük parçalara ihtiyacımız olacak. İsterseniz daha önce kestiğimiz parçalardan veya yeni dondurma çubuklarından yukarıda da görüldüğü şekilde küçük şekiller hazırlayalım. 
Evinizin çatısını ve gövdesini resimdeki gibi bir araya getirip yapıştıralım. 
İsterseniz resimde görüldüğü gibi farklı renklere boyayabilir ya da ilk resimdeki gibi çiçek ve aksesuarlar ilave ederek görsel olarak daha da güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar. Umarız beğenmişsinizdir. İsterseniz bu evin etrafını çitlerle çevirebilir hatta bahçesine bir ağaç bile koyabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi, bütün iş sizin yaratıcılığınızda. İsterseniz her şeyi yapabilirsiniz.

Dondurma çubuklarından dekoratif ev yapımı
5 (100%) 2 votes

Bir cevap yazın