Eskiyen eşyalarınızı yeniden kullanmaya hazır mısınız?

Eskiyen eşyalarınızı yeniden kullanmaya hazır mısınız?

Eskiyen eşyalarınızı yeniden kullanmaya hazır mısınız? Bu şekilde birçok eşyayı yeniden kullanılabilir hale getiren birçok kişi var ve bu işi hem hobi hem de para kazanma amacıyla yapıyorlar. Sizin için faydalı olacağına inandığımız birkaç tane geri dönüşüm fikri hazırladık. Bu fikirler ışığında siz de daha az maliyetle hem ofisinizde hem de evinizde çok farklı dekorasyon ürünleri yaratabilirsiniz.

Bir hevesle aldığınız gitar, bir köşede boynu bükük duruyor. Onu bulunduğu yerden çıkarıp tozunu alın ve resimde görüldüğü şekilde odanıza raf yapın.
Hasır iplerin sarıldığı büyük ahşap makaralar vardır. Bu makaraları temizleyip güzelce cilaladıktan sonra üzerine uygun bir cam kestirdiniz mi, ister evinizin bir odası ya da ofisiniz için çok güzel bir sehpa veya masa olabilir.
Eski rafları veya çekmeceleri değerlendirmek için çok güzel bir fikir daha. Eski kitapların ciltlerini bu rafları kaplamak için kullanabilirsiniz. Her ne kadar zahmetli gibi görünse de işin sonunda güzel bir görüntü oluşacak.
Eski çerçeveleri değerlendirmenin en güzel yolu. Eğer anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu sürekli unutuyorsanız o zaman kapı girişine resimdeki gibi bir anahtarlık yapabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan malzemeler eski bir çerçeve ve metal çengel. İşte hepsi bu kadar.
Eski çatalları siz de atıyorsunuz öyle değil mi? Ama resimdeki gibi çeşitli şekiller vererek çok farklı amaçlarla kullanabilirsiniz.
Biliyorum, birçoğumuzun evindeki yatak veya koltuklar bazalı. Ama eğer ortalıkta olmasını istemediğiniz daha çok giysiniz var ise eski çekmeceleri bu şekilde değerlendirerek dekoratif görünmesini sağlayabilirsiniz.
Eski bir vitrinden mutfak setine dönüşüm… İşte geri dönüşüm fikirlerine güzel bir örnek. Bunu düşünen kişi gerçekten de çok yaratıcıymış…
Artık çocuklarınız ranzada yatmak için çok büyük. Peki sapasağlam ranzayı atacak mısınız? Tabi ki hayır. O eski ranzadan onlara güzel bir çalışma masası yapmaya ne dersiniz? Eminiz bu fikir onların da hoşuna gidecektir.
Kızınızın eski karyolasını atmaya kıyamıyor ve evin bir köşesinde torununuz için bekletiyor musunuz? Bence o kadar beklemeyin ve kızınız için güzel bir oyun alanı hazırlayın.
Bebek beşiğinden güzel cam bir masa yapmak kimin aklına gelir ki? İşte her alanını değerlendirebileceğiniz bir dekoratif ürün…
Eskiyen eşyalarınızı yeniden kullanmaya hazır mısınız?
4.3 (86.67%) 3 votes

Bir cevap yazın