Evinize niçin koltuk alıyorsunuz?

Kendi rahatınız için koltuk seçerken haliyle, ayaklarınızı rahatça uzatacağınız veya gerine gerine uzanacağınız rahat bir koltuk düşlersiniz. Peki bu koltuklarda misafirlerinizi ağırlayabilecek misiniz? İşte bu kadar zordur koltuk almak. Sırf kendi rahatınız için, evinizde misafir ağırlamaktan bile vazgeçebilirsiniz.

Dinlenme koltuğu

Ama eninde sonunda bir koltuk almanız gerekiyor ise, mağazada beğendiğiniz koltuğu mutlaka deneyin. Mağaza içinde olmanız, onu test etmenize engel teşkil etmez. Ama siz işi abartırsanız tabi ki mağaza sahibinin veya satış temsilcisinin de tepkisini alırsınız. 

Koltuk alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Koltuğun arka yüzünü elinizle kontrol edin. Eğer bir boşluk var ise malzemeden kaçmışlar demektir. Bu tür koltuklardan ziyade arkası dolu olan koltukları tercih edin.

Evde çocuğunuz var ise, kumaşının leke tutmayan ve kolay temizlenen cinsten olmasına dikkat edin. Eğer, üretici bir firmadan alıyor iseniz kumaş kılıfının değiştirilmesini ve isteğiniz doğrultusunda yeniden kaplanmasını talep edebilirsiniz.

Sizin için en ideal koltuk

Fazla aşırıya kaçmamak şartıyla, beğendiğiniz koltuğu sanki evinizde hareket ediyormuşçasına test edin. 

Satın almadan önce, beğendiğiniz koltuk modelinin uzunluk ve genişlik ölçüsünü alıp, evinize taşınması sırasında bina girişi, merdiven dönüş mesafesi, daire kapısı, oda kapısı gibi alanlardan ya da son ihtimal balkon kapısından geçip geçmeyeceğini mutlaka kontrol edin.

Evinize niçin koltuk alıyorsunuz?
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın