Kağıt ve kumaş parçalarından çiçekler yapalım

Kağıt ve kumaş parçalarından çiçekler yapalım

Kağıt ve kumaşlar çiçek yapımını öğrendiğiniz zaman hem sunumlarınızda hem de özel günlerinize ait kutlamalarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz çiçekler yapabileceksiniz. Eminiz bu misafirlerinizin de ilgisini çekecek ve sizden nasıl yapıldığını öğrenmek isteyecekler. Haydi o zaman hemen kağıt ve kumaş parçalarından çiçekler yapalım.

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler;

  • Her boyda renkli kağıtlar
  • Düz veya desenli kumaşlar
  • Toplu iğne
  • İplik
  • Makas
  • Yapıştırıcı ya da silikon tabancası
Kat kat açan bir çiçek yapmak istiyorsanız, resimde görüldüğü gibi farklı renk tonlarında 3 tane kağıdı alt alta getirerek katlayın ve sırasıyla adımları takip edin. Tüm adımları tamamladığınızda güzel bir çiçek elde etmiş olacaksınız.
Kutlama günlerinde ve partilerde kullanabileceğiniz bu çiçeklerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, resimdeki sırayı takip ederek çiçeği yapmaya başlayın. İsterseniz bu çiçeği düz kumaşlardan da yapabilir ve masa süslemesi olarak da kullanabilirsiniz.
Mekan süslemesi için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çiçek örneği. Bu çiçeği de isterseniz kağıt kurdeleden de yapabilirsiniz.
Tercih ettiğiniz renklerdeki çiçekleri resimde görüldüğü gibi üst üste koyup katlayın. Ortasından bağladıktan sonra katlanan kısımları açın. İşte çiçeğiniz hazır.
Birçok mekanda Duvar süslemesi olarak kullanılabilecek olan bu kağıt çiçeği beğeneceğinizi düşünüyoruz. Resimdeki tüm detaylara dikkat ediniz.
Resimde görüldüğü gibi kağıtları kestikten sonra kenarlarını kıbırın ve üst üste getirin. Yapraklarını da yaptıktan sonra güzel bir bahar çiçeği yapmış olacaksınız.
Kağıt ve kumaş parçalarından çiçekler yapalım
3.5 (70%) 2 votes

Bir cevap yazın