Keçeden nasıl çiçek yapılır?

Keçeden nasıl çiçek yapılır?

Mekan ve duvar süslemelerinde en çok çiçekler kullanılmaktadır. Daha önce yayınladığımız Kağıt ve kumaş parçalarından çiçekler yapalım başlıklı yazımızı beğendiğinizi düşünerek, şimdi de keçeden çiçek yapımını gösterelim istedik. Kalıcı süslemeler yapmak istiyorsanız tabi ki keçeyi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Keçeden çiçek yapmanın kağıttan çiçek yapmadan hiçbir farkı yok. Aynı mantıkta hareket ediyoruz. Resimde görülen şekillere keçeleri kesiyor ve üst üste gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Hepsi tamamlandığı zaman da ortaya muhteşem bir çiçek çıkacak.

Daha önce yayınladığımız “Para harcamadan evinizi dekore edebilir misiniz” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi evdeki bazı aksesuarlarda değişiklik veya eklemeler yaparak farklı bir havaya bürünebileceklerinden ve bu değişiklikleri de hiç para harcamadan yapabileceğimizden bahsetmiştik. İşte bu örneğimiz tam da bu tarz değişiklikleri nasıl yapacağını düşünenler için… Burada biz keçe kullanıyoruz ama siz elinizdeki kumaşlarla da bu tarz eklemeler yapabilirsiniz.

Evinizdeki yastık, pike, örtü ve buna benzer ev tekstili ürünlerinizde bazı değişikliğe giderek odalarınıza yepyeni bir hava kazandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken resimdeki adımları takip etmek.
Güzel ve farklı bir model daha. Bu örneği ister oturma grubu yastıkları için isterseniz de toka ve broş yapmak için kullanabilirsiniz.
Yeni eviniz veya yılbaşı kutlaması için kapı süsü hazırlamak ister misiniz? İşte size güzel bir örnek.
Bu küçük çiçekler ile masa süsü hazırlayabileceğiniz gibi, daha büyük ebatlarda yaparak zemin halısı da yapabilirsiniz. Aslında halı olarak yapılsa gerçekten muhteşem dururdu…
Çiçekleri çok seviyor ama alerjiniz nedeniyle taze çiçekleri yetiştiremiyor musunuz? O zaman gelin aslının birebir aynısı bir çiçek yapalım.

Gördüğünüz gibi keçeden de sayısız modeller çıkarılabilir. Biz sadece size birkaç örnek verdik. İyi vakit geçirmeniz ve severek kullanmanız dileğiyle…

Keçeden nasıl çiçek yapılır?
5 (100%) 3 votes

Bir cevap yazın