Stüdyo daireler için dekorasyon fikirleri

Yaşayacağınız yer ne kadar küçük olursa olsun, şimdi sunacağımız dekorasyon fikirleri sayesinde şık ve kullanışlı bir eve sahip olabilirsiniz.

Stüdyo dairelerde bir odaya mutfağınızı, yatak odanızı ve oturma odanızı sığdırmak durumunda kalırsınız. Ama yazımızda belirtilen ipuçlarını bir gözden geçirerek harika mekanlar oluşturabilirsiniz.

Stüdyo daire dekorasyonu için özellikle açık renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin; mavi, sarı, gri, pembe ve yeşilin tonları olabilir. Ayrıca derinliği arttırmak ve ışıktan daha çok faydalanabilmek için ayna kullanabilirsiniz.

Yatak odasını ve oturma odasını birbirinden ayırmak için ise paravan veya dolap kullanmak son derece mantıklı olacaktır. Bu ayrımı yaptığınızda aydınlatmayı rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Mobilya alacağınız zaman alanınızın ölçülerini alın ve daha çok fonksiyonel ürünler almaya gayret edin. Örneğin; yatak odası ve oturma odası ayrımı yapmadığınızı ve eşya olarak da sadece koltuk takımı aldığınızı düşünelim. Böyle bir yerleşime hep yatak hep de dolap olabilen bir ürün sizin için çok kullanışlı olacaktır.

Mutfağınızı da oturma odasından ayırmak için de yine aynı şekilde paravan kullanabilir ya da araya masa olarak da kullanabileceğiniz bir tezgah alabilir ya da yaptırabilirsiniz. Bu tarz bir ürün de işinizi kolaylaştıracaktır.

Kullanım alanınızın sınırlı olduğunu düşünürsek her boş alan sizin için bir depolama alanı olacaktır. Bu yüzden de mümkün olduğu kadar açık raf sistemi tercih edebilirsiniz. Ya da duvarlarınıza küçük raflar yapabilirsiniz.

Stüdyo daireler için dekorasyon fikirleri
3 (60%) 5 votes

Bir cevap yazın